Domů > Kultura & News > Obsah

Přenosný solární dům v Šanghaji na vstupu Spojených států

Aug 04, 2015

Tongji univerzitní studenti navrhnout a vyrobit mobilní solární kontejner na 16 Šanghaj, poskytuje nový způsob, jak pro lidi, low uhlíku života a se bude konat ve Washingtonu v září tohoto roku 2011 Spojené státy sluneční Decathlon.

Týž den, cena 250.000 dolarů, 6 kontejnery se uspořádá do prostoru ve tvaru y, plně vybavené nábytku a elektrospotřebičů, všechny dodávané sluneční elektřiny doma "Sun místnost kontejner" přitahuje pozornost.

Reportéři na scénu viděl, celkem 90 metrů čtverečních prostor, lze ubytovat rodiny "pohodlné" sluneční dům, bambusové podlahy v patře, jedna strana domu je skládací postel, postel vyzvednout následovaný kabinetu. Na druhé straně je plně vybavená kuchyň a koupelna, střešní solární panely zřídit elektřiny a teplé vody, žijící vody systémem čištění odpadních vod. Malý obývací pokoj má restauraci i knihovny funkcí. Domy Jižní průhledný, 2 kontejnery 120 stupňů úhel instalace je navržen tak, aby maximální úhel pohledu. Celoplošná prosklenými dveřmi kontejner spojení přímo na venkovní terasy a dvorku před. Pouze domy obrovské kovové západky na obou stranách, bude sloužit jako připomínka této krásné domu spojené s těžkou kontejnerem.

"Strop a zdi a na zemi je s vysokým výkonem nové vakuové izolační desky; sluneční teplé sada horkých a klimatizace recyklace odpadní teplo, integrovaná, zlepší se solární generála pomocí účinnosti ", vedoucí projektu a Tongji univerzitní zelená budova a nové energetické výzkumu centra Náměstek výkonného ředitele Tan Hongwei představil má slunce bydlení integrovat více položek, budování energeticky úsporných technologií, jako je použití Průvodce světelné trubice bude přirozené světlo pro osvětlení vnitřních , střešní konfigurace má sbírku déšť a ve vodě zpět s systém, maximální využívání přírodních zdrojů,.

Navíc vnitřní monitorování životního prostředí, hospodaření s energií, Správa zařízení a všechny ostatní digitální, vizualizace informací, bytová výroba, spotřeba energie, životní prostředí a jiné datové informace v reálném čase vizuální displej, 3G mobilní telefony a další mobilní terminál lze také použít pro vzdálené sledování.